Australian Open. Trzygodzinny pojedynek Radwańskiej. Niestety przegrany

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Urszula Radwańska nie poradziła sobie w kwalifikacjach do Australian Open. Już w pierwszym meczu uległa 5:7, 6:1, 5:7 Holenderce Indy de Vroome. Pod koniec trwającego ponad trzy godziny pojedynku obie zawodniczki zmagały się nie tyle z przeciwniczką, co z własnymi problemami.

Wypad Radwańskiej do Australii od początku nie wyglądał tak, jak życzyłaby sobie tego nasza tenisistka. Po wylądowaniu 31-latka otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa i została skierowana na izolację. Planowała wystartować w turnieju ITF w Bendigo, ale w takich okolicznościach było to niemożliwe.

Do Melbourne przybyła więc bez żadnego ogrania, kilka dni po zwolnieniu z izolacji. Nie były to sygnały napawające optymizmem, za to dość łaskawy okazał się los. Radwańska trafiła w pierwszej rundzie trzystopniowych kwalifikacji na Holenderkę Indy de Vroome, która również miała swoje problemy. Ostatni mecz rozegrała na początku grudnia i skreczowała w nim w połowie trzeciego seta.

Przez pewien czas wydawało się, że nie dokończy również spotkania z naszą reprezentantką. Od połowy drugiego seta miała bowiem problemy z poruszaniem, a jej lewe udo otulał bandaż. Radwańska nie potrafiła jednak do końca tego wykorzystać. Nawet gdy tablica wyników mocno przemawiała na jej korzyść (Polka prowadziła już 5:7, 6:1, 3:0), grała dość nerwowo.

Niestety doświadczona Polka również nie była okazem zdrowia. W pewnym momencie na korcie pojawił się nawet lekarz. Nasza reprezentantka roztrwoniła zaliczkę i ostatecznie przegrała 5:7, 6:1, 5:7. Pojedynek trwał aż trzy godziny i sześć minut. Zawodniczkom nie można było odmówić ambicji, lecz nie było to porywające widowisko.

Porażka Radwańskiej oznacza, że w turnieju głównym Australian Open wystąpią trzy Polki: Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch. W eliminacjach liczyliśmy na miłe niespodzianki ze strony młodszej z sióstr Radwańskich oraz Katarzyny Kawy, jednak obie przegrały pierwsze mecze.