Australian Open. Vekić czeka na lepszą z pary Świątek – Suarez Navarro

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Rozstawiona z ,,19″ Donna Vekić wywiązała się z roli faworytki i pokonała Alize Cornet w meczu drugiej rundy Australian Open. Jej kolejną przeciwniczką może być Iga Świątek. Polka musi jednak najpierw uporać się z Carlą Suarez Navarro.

Vekić i Cornet grały już ze sobą wcześniej. Przed trzema laty w turnieju WTA w Monterrey to Francuzka wygrała 6:3, 6:4. Chorwatka długo czekała na okazję do rewanżu, ale jak już pojawiła się szansa, to skrzętnie z niej skorzystała. Radość ze zwycięstwa 6:4, 6:2 była tym większa, że nigdy wcześniej nie awansowała w Australian Open do trzeciej rundy. W pomeczowej rozmowie Vekić nie potrafiła wskazać przyczyny jej dotychczasowej niemocy. Kolejną przeciwniczką 23-latki z Osijeku będzie Iga Świątek lub Carla Suarez Navarro.

W trzeciej rundzie jest też już najwyżej rozstawiona tenisistka w dolnej połowie drabinki, czyli Karolina Pliszkova. Turniejowa ,,dwójka” pokonała 6:3, 6:3 Laurę Siegemund. Początek spotkania nie zapowiadał tak przekonującego zwycięstwa. To Czeszka jako pierwsza dała się przełamać i musiała gonić wynik ze stanu 1:3. Później przejęła jednak kontrolę nad wydarzeniami na korcie i bez większych problemów rozprawiła się z niżej notowaną rywalką.

Bardziej wyrównany był pojedynek rozstawionej z numerem sześć Belindy Bencic z Jeleną Ostapenko. Choć obie tenisistki nie pokazały się z najlepszej strony, to emocji było co niemiara. Raz jedna, raz druga wychodziła na prowadzenie i nie sposób było przewidzieć, co wydarzy się w kolejnym gemie. Szwajcarka wygrała 7:5, 7:5 a kluczem do zwycięstwa okazała się wysoka skuteczność przy break-pointach (7/8 wykorzystanych). W trakcie meczu doszło też do bardzo rzadko spotykanej sytuacji. Przy stanie 4:4 w pierwszym secie Bencic przełamała przeciwniczkę, mimo że w całym gemie tylko trzy(!) razy uderzyła piłkę. Więcej nie było trzeba, bo w tym fragmencie meczu Ostapenko miała olbrzymie problemy z trafianiem w kort.