Australian Open. Wiadomo kiedy pierwsze spotkania Igi Świątek i Huberta Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: www.ausopen.com, foto: AFP

Iga Świątek i Hubert Hurkacz to dwoje reprezentantów Polski, którzy wystąpią pierwszego dnia rywalizacji Australian Open 2023. Magda Linette do gry przystąpi dzień później.

Do rozpoczęcia tegorocznej rywalizacji na kortach w Melbourne Parku pozostały godziny. W czwartek poznaliśmy drabinki turniejowe, a dzień później dowiedzieliśmy się kiedy do gry przystąpią biało-czerwoni.

Jako pierwszy mecz pierwszej rundy rozegra Hubert Hurkacz. Rywalem wrocławianina, który przed rokiem zmagania zakończył po spotkaniu drugiej rundy będzie Pedro Martinez. Polak i Hiszpan wystąpią na drugim co do ważności korcie kompleksu na którym toczy się rywalizacja pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema – Margaret Court Arena. Panowie do rywalizacji przystąpią w drugim pojedynku dnia na tym obiekcie, od godziny 1:00 polskiego czasu, zaraz po zakończeniu spotkania między Jaqueline Cristian i Jessicą Pegulą.

O swego rodzaju ukłonie w stronę polskich kibiców ze strony organizatorów można mówić w przypadku Igi Świątek. Turniejowa „jedynka” na otwarcie rywalizacji zagra z Niemką Jule Niemeier, która przysporzyła jej kłopotów podczas US Open 2023. Tym razem panie spotkają się w Melbourne. Spotkanie Polki i reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów zaplanowano jako pierwszy mecz sesji wieczornej na Rod Laver Park. Tym samym kibice raszynianki nie będą musieli nastawiać budzików, aby zobaczyć polską mistrzynię w akcji.

Trzecia z polskich przedstawicielek w rywalizacji singlowej w Melbourne – Magda Linette – zmagania rozpocznie we wtorek.