Australian Open. Władze stanu Wiktoria nieugięte

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennishead.net, foto: AFP

Trwa zamieszanie związane z warunkami dopuszczenia do rywalizacji tenisistów, którzy powalczą w styczniu w pierwszej w sezonie lewie Wielkiego Szlema. Jak podały władze stanu Wiktoria, nie będzie żadnych wyjątków, które by zezwalały na występ osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19.

Trwa saga związana z warunkami, na jakich zostaną dopuszczeni do rywalizacji podczas Australian Open 2022 najlepsi tenisiści świata. W zeszłym tygodniu władze stanu, w którym położone jest Melbourne, ogłosiły, że do gry w Melbourne Park zostaną dopuszczeni tenisiści, którzy będą zaszczepieni przeciwko COVID-19. W weekend włodarze WTA wysłali maila. Możemy w nim przeczytać, że do gry zostaną dopuszczeni ci, którzy nie poddadzą się szczepieniu. Jednak po przybyciu na miejsce, będą musieli poddać się obowiązkowej, czternastodniowej kwarantannie.

Do tych „rewelacji” odniósł się Daniel Andrews. Premier stanu Wiktoria na antenie radia ABC sprawę postawił jasno. – Gdy próbujesz dostać się do USA, większości krajów w Europie i wielu w Azji, a nie jesteś zaszczepiony, po prostu nie otrzymujesz wizy. Dlaczego tutaj miałoby być inaczej? Nie sądzę, aby tu było wiele do powiedzenia. Jeśli chcesz przyjechać, musisz być zaszczepiony dwiema dawkami. Wszyscy kibice, którzy będą oglądać mecze z trybun, będą podwójnie zaszczepieni. Każdy pracujący przy turnieju będzie podwójnie zaszczepiony. Z tego powodu, jeśli chcesz dostać się do kraju, aby wziąć udział w turnieju, również musisz być podwójnie zaszczepiony.

Australian Open 2022 ma zostać rozegrane w Melbourne w dniach 17-30 stycznia. Po roku nieobecności na korty kompleksu na Antypodach powrócą też kwalifikacje. Te w 2021 roku ze względu na pandemie COVID-19 rozgrywano w Katarze.