Australian Open. Wozniacki jeszcze się nie żegna

Naomi Osaka udanie rozpoczęła obronę tytułu zdobytego przed rokiem w Melbourne. Do drugiej rundy awansowały również Serena Williams, Petra Kvitova oraz rozgrywająca ostatni turniej w karierze Caroline Wozniacki.

Rozstawiona z numerem trzecim Japonka w dwóch setach pokonała Marie Bouzkovą. Tenisistka z Kraju Kwitnącej Wiśni pewnie wygrała pierwszą partię, ale w drugiej Czeszka wyszła na prowadzenie 4:2. Ubiegłoroczna mistrzyni w porę opanowała jednak sytuację na korcie, wygrała cztery kolejne gemy i po godzinie i 20 minutach gry zapewniła sobie awans do drugiej rundy.

To był dla mnie trudny mecz, miałam problemy z opanowaniem nerwów – przyznała w pomeczowym wywiadzie na korcie Osaka. – Nie jest łatwo grać z pierwszej rundzie z kimś z kim wcześniej nigdy się nie grało. A ona dodatkowo jest młodsza ode mnie! Ona będzie świetną zawodniczką i w przyszłości na pewno spotkamy się na pewno jeszcze wiele razy.

Kolejną rywalką japońskiej tenisistki będzie Zheng Saisai, która wyeliminowała Annę Kalinską.

Bez większych problemów pierwsze mecze w zawodach wygrały również Serena Williams, Petra Kvitova i Caroline Wozniacki. Leworęczna tenisistka oddała tylko jednego gema rodaczce Katerinie Siniakovej, a Amerykanka straciła tylko dwa więcej w pojedynku z Anastazją Potapową. Dunka, która po turnieju w Melbourne pożegna się z zawodowym tenisem, również bez straty seta pokonała Kristie Ahn.

Cieszę się, że wygrałam pierwszy mecz tutaj – powiedziała mistrzyni z 2018 roku. – To nigdy nie jest łatwe, szczególnie gdy wiesz, że to twój ostatni turniej. Towarzyszyło mi wiele emocji, ale starałam się nad nimi zapanować i spisałam się całkiem nieźle.

W poniedziałek w sesji porannej pierwsze mecze wygrały również Petra Martić, Sofia Kenin, Jekaterina Aleksandrowa oraz Julia Goerges. Z turniejem szybko pożegnała się Barbora Strycova. Rozstawiona z numerem 32 Czeszka nie znalazła sposobu na pokonanie Sorany Cirstei.