Australian Open. Występy polskich juniorów

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/ausopen.com, foto: Tennis Europe

W Australian Open rywalizują nie tylko gwiazdy światowego formatu, ale również młodzi, perspektywiczni zawodnicy biorący udział w turniejach juniorskich. Udane występy zaliczył między innymi Tomasz Berkieta.

Rywalem Berkiety był reprezentant gospodarzy Charlie Camus. Polak znacznie lepiej serwował od swojego rywala – zanotował 13 asów przy zaledwie dwóch przeciwnika. Na uwagę zasługuje też odważna gra naszego zawodnika, który nie bał się prowadzić wymian i atakować. Efekt? Zwycięstwo 6:4, 6:4. Berkieta występuje również w turnieju deblowym w parze z Joelem Schwaerzlerem. Polsko-austriacki duet pokonał po trudnym meczu włoską parę Lorenzo Carboni/Felipe Virgili Berini 6:7(5), 6-4, [10-7].

Mniej szczęścia miał Goran Zgoła, który jako kwalifikant rywalizował z Matejem Dodigiem. Chorwat okazał się lepszy w tym spotkaniu 6:1, 7:5. W grze podwójnej Zgoła i Yuvan Nandal przegrali z duetem Atakan Karahan/Rei Sakamoto 5:7, 1:6.

W juniorskim turnieju deblistek wystąpiły dwie Polki. Malwina Rowińska i Brytyjka Anya Murthy pokonały Melisę Ercan i Madeleine Jessup 4:6, 6:3, [10-8]. Awansować do drugiej rundy nie udało się natomiast Weronice Ewald. Polka wraz z Nowozelandką Vivian Yang przegrały z Rumunką Carą Marią Mester i Niemką Sonją Zhiyenbayevą 7:6(2), 3:6, [7-10].


Wyniki

Gra pojedyncza juniorów:

Tomasz Berkieta (Polska) – Charlie Camus (Australia) 6:4, 6:4

Matej Dodig (Chorwacja) – Goran Zgoła (Polska, Q) 6:1, 7:5

Gra podwójna juniorów:

Tomasz Berkieta/Joel Schwaerzler (Polska/Austria) – Lorenzo Carboni/Felipe Virgili Berini (Włochy) 6:7(5), 6-4, [10-7]

Atakan Karahan/Rei Sakamoto (Turcja/Japonia) – Goran Zgoła, Yuvan Nandal (Polska/Indie) 7:5, 6:1

Gra podwójna juniorek:

Malwina Rowińska/Anya Murthy (Polska/Wielka Brytania) – Melisa Ercan/Madeleine Jessup (Turcja/Chińskie Tajpej) 4:6, 6:3, [10-8]

Cara Maria Mester/Sonja Zhiyenbayeva (Rumunia/Niemcy) – Weronika Ewald/Vivian Yang (Polska/Nowa Zelandia) 6:7(2), 6:3, [10-7]