Australian Open. Zawodniczki 1/8 finału w komplecie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Garbine Muguruza pokonała Elinę Switolinę 6:1, 6:2 i razem z Kiki Bertens uzupełniła stawkę tenisistek, które uzyskały awans do 1/8 finału. Holenderka w ostatnim meczu trzeciej rundy w dwóch setach okazała się lepsza od Zariny Dijas.

Po piątkowym trzęsieniu ziemi, jak można nazwać odpadnięcie z rywalizacji Naomi Osaki i Sereny Williams, w sobotę wszystko zaczęło wracać do normy. To nie znaczy, że niespodzianek w ogóle nie było. W sesji porannej z rywalizacją pożegnała się Karolina Pliszkova. Z kolei w sesji wieczornej odpadła między Elina Switolina. Ćwierćfinalistka dwóch ostatnich edycji Australian Open nie miała większych szans z Garbine Muguruzą. Hiszpanka czterokrotnie odebrała podanie rywalki i wygrała niemal dwa razy więcej punktów od Ukrainki. Teraz jest jedną wygraną od powtórzenia najlepszego wyniku na Antypodach. Przed trzema laty niespełna 27-letnia tenisistka odpadła dopiero w 1/4 finału.

– Dzisiaj byłam bardzo skupiona na swojej grze. Wiedziałam jak mam grać i starałam się narzucić swoje warunki gry. Cieszę się, że mi się to udało, chociaż Elina jak zawsze zagrała bardzo dobry mecz. Wynik nie musi o tym świadczyć. Cieszę się z wygranej i z tego, że wciąż jestem w grze o końcowe zwycięstwo – podsumowała sobotnie wydarzenia na korcie dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa, która o ćwierćfinał powalczy z Kiki Bertens. Będzie to szóste spotkanie obu tenisistek. Bilans dotychczasowych pięciu spotkań jest korzystny dla tenisistki z Holandii. 28-letnia tenisistka wygrała trzy z nich.


Wyniki

Trzecia runda:

Garbine Muguruza (Hiszpania) – Elina Switolina (Ukraina, 5) 6:1, 6:2

Kiki Bertens (Holandia, 9) – Zarina Dijas (Kazachstan) 6:2, 7:6(3)