Australian Open. Zieliński i Nys poszli za ciosem i zagrają o finał!

/ Jakub Karbownik , źródło: www.ausopen.com/własne, foto: AFP

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali Benjamina Bonziego oraz Arthura Rinderknecha i awansowali do półfinału rywalizacji deblowej. Jest to największy sukces w karierze polsko-monakijskiego duetu, który przełoży się na najlepszy wynik rankingowy polskiego deblisty.

W zeszłym roku polsko-monakijski duet podczas US Open dotarł do ćwierćfinału. Mecz o półfinał przegrał jednak z Rajevowem Ramem i Joe Salisburym. W tegorocznym Australian Open Zieliński i Nys zrewanżowali się ubiegłorocznym pogromcom, pokonali ich w 1/8 finału, a tym samym powtórzyli najlepszy ubiegłoroczny wynik. We wtorek „nasz” duet okazał się lepszy od Benjamina Bonziego oraz Arthura Rinderknecha i poprawił nowojorski wynik.

Mecz bardzo dobrze zaczął się od naszych deblistów, którzy już w drugim gemie przełamali podanie rywali, aby po chwili potwierdzić przewagę i prowadzić 3:1. Wtedy na Melbourne spadł deszcz i spotkanie zostało przerwane na godzinę. Jednak to nie nie wybiło z rytmu Zielińskiego i Nysa. Po powrocie na kort nie oddali oni rywalom ani gema i zakończyli pierwszą partię wynikiem 6:1. Kluczowym dla losów drugiej odsłony i całego meczu był trzeci gem. Za sprawą returnu Zieliński sprawił, że nasi debliści uzyskali kolejne przełamanie i wypracowanej przewagi nie oddali już do końca.

W pierwszym w karierze półfinale wielkoszlemowym Jan Zieliński i Hugo Nys wystąpią w czwartek. Ich rywalami będą zwycięzcy meczu między Jeremy’m Chardym i Frabricem Martinem oraz Jeanem-Julienem Rojerem i Marcelo Arevalo, czyli triumfatorami Roland Garros 2022.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:

J. Zieliński, H. Nys (Polska, Monako) – B. Bonzi, A. Rinderknech (Francja, Francja) 6:1, 6:4