Australian Open. Zieliński i Nys wyeliminowali faworytów!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Niesamowita walka Jana Zielińskiego i Hugo Nysa! Polak i Monakijczyk pokonali rozstawionych z „dwójką” Amrerykanina Rajeeva Rama i Brytyjczyka Joe Salisbury’ego. Zagrają w ćwierćfinale! 

Z Rajeevem Ramem i Joe Salisbury’m monakijsko-polski duet mierzył się parę miesięcy temu w ćwierćfinale US Open. Tam minimalnie lepsi okazali się Amerykanin i Brytyjczyk, ale Nys i Zieliński pozostawili po sobie świetne wrażenie, jako że umieli nawiązać wyrównaną walkę z trudnymi rywalami. W trwającym turnieju Monakijczyk i Polak mieli za sobą już dwie ciężkie przeprawy, ale nie przestraszyli się poniedziałkowego wyzwania. Byli żądni rewanżu.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Zazwyczaj serwujący dość pewnie wygrywali swoje gemy. Jakiekolwiek break-pointy zdarzały się sporadycznie. Decydujący dla losów pierwszego seta był zatem tiebreak. Doświadczenie wzięło w nim górę. Ram i Salisbury wygrali 7:4.

Drugi set układał się bardzo podobnie. W gruncie rzeczy schemat wydarzeń na korcie pozostawał niezmienny. Ponownie zatem doczekaliśmy się tiebreaka. Wydawało się, że i w nim scenariusz będzie podobny. Amerykanin i Brytyjczyk mieli piłkę meczową na 7:5. Nys i Zieliński zdołali się jednak obronić i po chwili sami wygrali tego tiebreaka 8:6!

Zdecydowanie podłamało to rywali. Wypuszczone z rąk zwycięstwo sprawiło, że w trzecim secie brakowało już w ich grze ambicji. Tymczasem Nys i Zieliński czuli się znakomicie. Stracili tylko dwa gemy i po raz drugi z rzędu zagrają w wielkoszlemowym ćwierćfinale!


Wyniki

III runda debla

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) – Rajeev Ram, Joe Salisbury (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, 2) 6:7(4), 7:6(6), 6:2