Australian Open. Zieliński wywalczył awans!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

W tym trudnym dla polskich kibiców dniu pozytywny akcent przyniósł mecz Jana Zielińskiego. Polak i Monakijczyk Hugo Nys pokonali reprezentantów gospodarzy Maxa Purcella i Jordana Thompsona. Był to bardzo trudny mecz zakończony super tiebreakiem.

Chwilę po tym jak swój mecz w super tiebreaku przegrał Hubert Hurkacz, w tej samej fazie meczu wciąż walczył Jan Zieliński. On i Hugo Nys toczyli bardzo wyrównaną rywalizację z Australijczykami Maxem Purcellem i Jordanem Thompsonem. Trudnemu wyzwaniu monakijsko-polski duet nie od razu potrafił sprostać. W trzecim gemie pierwszego seta reprezentanci gospodarzy przełamali, a zdobytą przewagę utrzymali do końca wygranego 6:4 seta.

W drugiej partii nie mieli takiego momentu słabości na początku. Gra była wyrównana, ale niewiele brakło, by Nys i Zieliński pożegnali się z turniejem. Przy stanie 4:4 Australijczycy mieli trzy break-pointy. Monakijczyk i Polak na szczęście zdołali wyjść z opresji. Na dodatek w kolejnym gemie sami mieli trzy piłki setowe i ostatnią z nich wykorzystali, doprowadzając do wyrówania.

Decydująca partia była najbardziej wyrównana. Przyniosła wiele emocji. Obydwa duety miały swoje szanse na przełamanie, ale nie potrafiły wykorzystać tych okazji. O awansie do trzeciej rundy zadecydował super tiebreak. Też był dość zacięty. Od stanu 7:7 punkty zdobywali już tylko Nys i Zieliński. Dzięki temu to oni zagrają o ćwierćfinał. Zadanie stoi przed nimi wybitnie trudne. Po drugiej stronie siatki staną rozstawieni z „2” Amerykanin Rajeev Ram i Brytyjczyk Joe Salisbury. Natomiast Nysa i Zielińskiego z pewnością stać na niespodziankę.


Wyniki

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) – Max Purcell, Jordan Thompson (Australia) 4:6, 6:4, 7:6(7)