Australian Open. Zmienne szczęście Polaków

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Rozstawieni z “2” Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Argentyńczyków Guillermo Durana i Diego Schwartzmana 6:3, 6:2 w pierwszej rundzie debla Australian Open. Polak i Brazylijczyk spędzili na korcie zaledwie 61 minut i pewnie awansowali do kolejnej fazy turnieju. Nie ma już w nim natomiast Huberta Hurkacza i Vaska Pospisila.

Z powodu opóźnień w rozgrywkach w poprzednich dniach, Kubot i Melo jako jedni z ostatnich zameldowali się w drugiej rundzie turnieju w Melbourne. Faworyci nie zawiedli i pewnie pokonali Argentyńczyków Guillermo Durana i Diego Schwartzmana, którzy razem w debla grają okazyjnie. Dla Schwartzmana priorytetem był z pewnością wcześniejszy mecz z Duszanem Lajoviciem o czwartą rundę turnieju singla, który zakończył się po jego myśli. Dwie godziny spędzone na korcie z pewnością odcisnęły jednak piętno na jego dyspozycji w spotkaniu deblowym.

W pierwszym secie do zwycięstwa Polaka i Brazylijczyka wystarczyło jedno przełamanie z szóstego gema. Argentyńczycy stawiali opór jedynie do stanu 2:2, po czym stracili trzy gemy z rzędu i przegrali partię w 33 minuty. Losy drugiej potoczyły się jeszcze szybciej. Kubot i Melo błyskawicznie wyszli na prowadzenie 4:0 i dowieźli bezpieczny wynik do końca, oddając rywalom zaledwie dwa gemy w końcówce.

W walce o trzecią rundę Australian Open Polak i Brazylijczyk powalczą z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Brytyjczykiem Kenem Skupskim, którzy wyeliminowali w meczu otwarcia Woo Kwon Soona i Johna Millmana. 

Inaczej potoczyły się losy Huberta Hurkacza, który w parze z Vaskiem Pospisilem, uległ w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej Jamie’emu Murray’owi i Nealowi Skupskiemu. Rozstawieni z “16” Brytyjczycy uporali się z Polakiem i Kanadyjczykiem w niespełna 80 minut, wygrywając 6:4, 6:4. Dla wrocławianina to już koniec wielkoszlemowych zmagań w Melbourne. Przypomnimy, że w 2. rundzie gry pojedynczej przegrał z Johnem Millmanem. 


Wyniki

Australian Open, mecze pierwszej rundy gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) – Guillermo Duran (Argentyna) / Diego Schwartzman (Argentyna) 6:3, 6:2

Jamie Murray (Wielka Brytania, 14) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 14) – Hubert Hurkacz (Polska) / Vasek Pospisil (Kanada) 6:4, 6:4