Australijska legenda pod wrażeniem Holgera Rune

/ Izabela Modrzewska , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, oprac. własne, foto: AFP

Todd Woodbridge, wielokrotny mistrz rozgrywek wielkoszlemowych w deblu i mikście, uważa, że duński tenisista jest mieszanką Nicka Kyrgiosa i Lleytona Hewitta. Ten ostatni, przez 80 tygodni był liderem rankingu ATP i na korcie walczył do ostatniej piłki. Rune również jest obecnie jednym z najbardziej walecznych i temperamentnych zawodników w tourze.

Jestem pod wrażeniem jego fizyczności. Dzięki budowie swoich nóg i mocnemu ciału jest w stanie wszystko absorbować. Talent wymaga jednak

#spełnienia wielu warunków. Jednym z kluczowych elementów u niego [Rune] jest chęć zwycięstwa w stylu zawodnika ulicznego. Jednak to jego etyka pracy najbardziej odróżnia go od innych i jest powodem, dla którego dalej będzie odnosił sukcesy – podkreślił Woodbridge.

Australijczyk dodaje, że aktualnie, ciężko znaleźć u 20-latka jakieś słabości. Jego zdaniem, ma w sobie głód wygranej i może być tylko coraz lepszy. Todd porównuje jego grę do swoich rodaków, którzy znani są z ogromnej chęci rywalizacji bez względu na wszystko. – Holger przejął rolę Kyrgiosa w tym pokoleniu, ale ma również chęć wygranej za wszelką cenę, którą miał Lleyton Hewitt.

Rune pokazał, że nie boi się stawiać czoła najlepszym, kiedy w zeszłym roku pokonał w finale Paris Masters Novaka Dżokovica. W tym sezonie zdobył tytuł w turnieju ATP 250 w Monachium. Jego celem jest wygranie Wielkiego Szlema i zostanie numerem jeden rankingu.