Awans Hurkacza, spadek Majchrzaka

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował o jedną pozycję, a Kamil Majchrzak spadł o trzy miejsca w najnowszym notowaniu rankingu ATP. Liderem zestawienia wciąż pozostaje Novak Dźoković, dla którego jest to 271 tydzień na czele stawki.

W ubiegłym tygodniu najwyżej notowany obecnie polski tenisista odpoczywał. Mimo to wrocławianin przesunął się w opublikowanym w poniedziałek notowaniu rankingu ATP z miejsca 37. na 36. W tym tygodniu Hurkacz raczej nie poprawi swej pozycji, bo przegrał w meczu pierwszej rundy turnieju w Pekinie.

Drugi z polskich tenisistów w top 100 spadł z 83. pozycji na 86. Majchrzak w ubiegłym tygodniu co prawda przeszedł kwalifikacje do turnieju głównego w Chengdu, jednak musiał oddać mecz pierwszej rundy z powodu kłopotów zdrowotnych. W tym tygodniu piotrkowianin także odpoczywa, bo zrezygnował z występu w Pekinie.

Żadne zmiany nie zaszły w top 10 rankingu. Liderem zestawienia przez 271. tydzień pozostaje Novak Dźoković. Taki wynik tenisisty z Belgradu sprawia, że wysuwa się on na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów zawodników liderujących rankingowi. Przed Serbem znajdują się w zestawieniu Pete Sampras (286 tygodni jako numer jeden światowego rankingu) i Roger Federer (310 tygodni).