Azarenka pod wrażeniem Świątek: Jest niezwykle utalentowana

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Iga Świątek zakończyła występ w US Open 2020 na trzeciej rundzie. Lepsza od Polki okazała się dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa, Wiktoria Azarenka, która zwyciężyła 6:4, 6:2. Warszawianka pokazała się jednak z bardzo dobrej strony, co doceniła także Białorusinka. 

Iga Świątek stoczyła w sobotę zaciętą walkę o awans do czwartej rundy US Open. Polce niestety nie udało się pokonać Wiktorii Azarenki, ale nasza tenisistka pożegnała się z turniejem w bardzo dobrym stylu. Pod wrażeniem gry warszawianki nie byli tylko kibice, ale także sama Białorusinka.

Już w pomeczowym wywiadzie na korcie dwukrotna mistrzyni Australian Open powiedziała kilka miłych słów o Świątek –  To bardzo utalentowana dziewczyna. Myślę, że ma przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość. Weszła w ten mecz bardzo mocno, ale cieszę się, że udało mi się odwrócić losy tego spotkania – oceniła.

To nie był jeszcze koniec pochwał ze strony tenisistki z Mińska w kierunku Polki. Na konferencji prasowej Azarenka została zapytana, jak to było grać z tak młodą, dobrze zapowiadającą się zawodniczką, której wcześniej nie miała okazji oglądać.

Wyszła na kort i grała niesamowicie. Posyłała winnery ze wszystkich kątów, ze wszystkich stron. Musiałam szukać dobrych odpowiedzi na to. Nigdy nie grałam przeciwko niej i nie widziałam też zbyt wiele jej tenisa. W porównaniu do jej poprzedniego meczu, to był zupełnie inny poziom. To było zaskakujące – oceniła dwukrotna finalistka US Open.

Byłam naprawdę zaskoczona w pozytywnym sensie, tym, jak grała. Myślę, że jest niezwykle utalentowana. Ma piękną grę, bardzo inteligentną. Ma wyjątkowy sposób poruszania się, ustawiania się, potrafi mieszać serwis – chwaliła naszą tenisistkę Azarenka. – Ma tylko 19 lat i mam nadzieję, że podkręci swoją grę. Jestem pod wielkim wrażeniem jej gry. Oby dalej kontynuowała ciężką pracę i na pewno będziemy oglądać ją jeszcze więcej. Byłam bardzo zadowolona z jej postawy na korcie – zakończyła Białorusinka, która w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Karoliną Muchovą.