Azarenka wystąpi w Monterrey

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: laht.com, foto: AFP

Wiktoria Azarenka zagra w turnieju Whirlpool Monterrey Open, który zostanie rozegrany na początku kwietnia. O udziale Białorusinki w zmaganiach poinformował dyrektor meksykańskiego turnieju.

Wiele wskazuje na to, że impreza w Monterrey (pula nagród 235 tys. dolarów) będzie miała bardzo silną obsadę. Hernan Garza, szef turnieju, poinformował, iż największą gwiazdą rywalizacji w Monterrey będzie Azarenka.

Liderka światowego rankingu i triumfatorka Australian Open 2012 nie będzie jednak jedyną utytułowaną zawodniczką, która wystąpi w meksykańskiej metropolii. Oprócz niej swój udział w zawodach zapowiedziały Rosjanki Maria Kirilenko, Anastazja Pawliuczenkowa i Wiera Zwonariewa.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy w ciągu pięciu lat. Z każdym rokiem uzyskujemy lepsze odpowiedzi ze strony czołowych zawodniczek – powiedział Garza i zaznaczył, że będzie starał się o pozyskanie kolejnych topowych tenisistek.

W ostatniej edycji organizowanego od 2009 r. turnieju najlepsza była Węgierka Timea Babos, która w finale rozprawiła się z Rumunką Alexandrą Cadantu.