Bad Homburg. Świątek zagra o pierwszy finał na trawie

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek awansowała w dobrym stylu awansowała do półfinału imprezy Bad Homburg Open. Polka w dwóch setach pokonała Annę Blinkową.

Na początku spotkania obie zawodniczki pilnowały własnych gemów serwisowych. Jako pierwsza przełamanie na 4:2 zdobyła liderka światowego rankingu. Rosjanka miała szansę, żeby błyskawicznie odrobić stratę. Nie wykorzystała jednak żadnego z dwóch „breakpointów” i podopieczna Tomasza Wiktorowskiego podwyższyła prowadzenie. Po zmianie stron czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa wypracowała sobie pierwszą piłkę setową przy podaniu rywalki, ale Blinkowa zdołała się wybronić i zapisała na swoim koncie trzeciego gema. Chwile później Świątek wykorzystała atut własnego serwisu i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania wyrównana walka toczyła się tylko do wyniku 2:2. Od tego momentu całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na korcie przejęła Polka, która w pewnym momencie wygrała 18 punktów z rzędu i po 72 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W piątek Iga Świątek z Lucią Bronzetti zagra o pierwszy finał na kortach trawiastych.