Bad Homburg. Czeski finał był o krok

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Paul Zimmer/Daniel Maurer

Katerina Siniakova i Angelique Kerber zagrają w finale turnieju w Bad Homburg. Niewiele brakowało, a w niemieckim kurorcie odbył się czeski finał, ale ostatecznie Kerber okazała sie minimalnie lepsza od Kvitovej.

W pierwszym meczu dnia Katerina Siniakova pokonała dość łatwo Sarę Sorribes Tormo. Pozazdrościła po Roland Garros singlowego sukcesu deblowej partnerce? Być może, bo w finale w grze pojedynczej zagra po raz pierwszy od 3,5 roku. W starciu z Hiszpanką w zasadzie przez cały mecz miała przebieg gry pod kontrolą. W pierwszej partii straciła tylko dwa gemy. W drugim secie wykorzystała natomiast jedynego w tej części meczu break pointa i za swoją skuteczność została nagrodzona awansem do finału.

Niezwykle ciekawy był drugi z półfinałów, w którym Petra Kvitova mierzyła się z Angeliką Kerber. W pierwszym secie lepiej spisała się Czeszka. dzięki przełamaniu w czwartym gemie i skutecznej obronie własnego podania wygrała tę partię 6:3. Drugą też zaczęła od breaka, ale potem inicjatywę przejęła reprezentantka gospodarzy, doprowadzając do wyrównania. W decydującej części meczu zwrotów akcji było pełno. Obydwie zawodniczki miały problem z utrzymaniem serwisu. Doskonałą okazję do wygrania seta miała Kvitova, ponieważ serwowała na 7:5, ale nie wykorzystała okazji. Zemściło się to w tiebreaku, przegranym przez nią 3:7.


Wyniki

Katerina Siniakova (Czechy) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania, 7) 6:2, 6:4

Angelique Kerber (Niemcy, 4) – Petra Kvitova (Czechy, 1) 3:6, 6:4, 7:6(3)