Bad Homburg. Urodzinowe zwycięstwo Donny Vekić

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Diana Schnaider i Donna Vekić wystąpią w sobotnim finale turnieju WTA 250 w Bad Homburg. Dla obu tenisistek jest to szansa na pierwszy w tym sezonie tytuł mistrzowski.

Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem trzeciej w sezonie lewy Wielkiego Szlema – Wimbledonu – rozgrywane będą finały dwóch imprez żeńskich głównego cyklu. Za naszą zachodnią granicą o tytuł powalczą dwie nierozstawione tenisistki.

Pierwszą, która zapewniła sobie miejsce w meczu o tytuł mistrzowski jest Diana Schnaider. Moskwianka w meczu 1/2 finału po trzysetowym spotkaniu uporała się Emmą Navarro. Amerykanka to jedyna rozstawiona zawodniczka spośród uczestniczek półfinałów. Podobnie jak w Maju w Paryżu podczas imprezy WTA 125, rówież i tym razem tenisistka zza Oceanu nie znalazła sposobu na rywalkę i pożegnała się z imprezą.

Przeciwniczką 49. rakiety świata będzie Donna Vekić. Chorwatka w dniu półfinału z Wiktorią Tomovą obchodziła 28. urodziny i pokonując Bułgarkę sprawiła sobie miły prezent. W pierwszej odsłonie zawodniczka z Osijeka nie oddała rywalce nawet gema. Podczas, gdy w drugiej partii do rozstrzygnięcia lepsza zawodniczki potrzebny był tie-break. W nim zawodniczka z Sofii nie zdołała zatrzymać przeciwniczki.


Wyniki

Półfinały:

Diana Schnaider – Emma Navarro (USA, 3) 7:5, 2:6, 6:3

Donna Vekić (Chorwacja) – Wiktoria Tomova (Bułgaria) 6:0, 7:6(6)