Baku: zwycięstwo Domachowskiej

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Marta Domachowska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Baku. Mecz z Caroline Garcia rozpoczęła fatalnie, ale potem przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrała 1:6, 7:5, 6:0.

Pierwszy set ani trochę nie wskazywał na szczęśliwe zakończenie meczu Marty Domachowskiej z Caroline Garcia. Polka nie radziła sobie z młodszą Francuzką. Zdobyła tylko jednego gema i to przy podaniu rywalki.

Potem jednak sytuacja się zmieniła. Domachowska poprawiła pierwszy serwis. Wygrała po nim 71% punktów. Gorzej radziła sobie przy drugim podaniu, ale i Garcia obniżyła loty. Druga partia była bardzo wyrównana. Do stanu 5:5 obie panie przełamały się dwukrotnie, a w samej końcówce Polka zdobyła decydującego breaka i wygrała 7:5.

W trzecim secie Domachowska całkowicie dominowała. Przy własnym serwisie przegrała tylko cztery punkty, przełamała Francuzkę trzykrotnie i wygrała do zera.

Marta Domachowska (Polska) – Caroline Garcia (Francja) 1:6, 7:5, 6:0