Barbara Rittner: Kerber wciąż liczy się w walce o najważniejsze tytuły

/ Lena Hodorowicz , źródło: www.tennisnet.com, foto: AFP

W ostatnich sześciu występach Angelique Kerber czterokrotnie odpadła w pierwszej rundzie. Odpowiedzialna za kobiecy tenis w niemieckiej federacji Barbara Rittner wierzy w to, że była liderka klasyfikacji wróci do najlepszej formy. Oraz, że wciąż będzie liczyła się w walce o najważniejsze tytuły.

W tym roku Kerber wygrała trzy z siedmiu rozegranych spotkań. Rittner twierdzi, że już niedługo trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa wróci na właściwe tory. „Wciąż ma szansę na to, aby walczyć o najwyższe cele. Potrzebuje jednak kilku pojedynków, aby znów czuć się komfortowo na korcie” – powiedziała była kapitan reprezentacji Niemiec w Pucharze Billie Jean King.

W tegorocznym Australian Open Kerber pożegnała się z imprezą w pierwszej rundzie. 33-latka była również jedną z osób objętych ścisłą kwarantanną przed rozpoczęciem turnieju. Po przegranej zasugerowała, że izolacja mogła mieć wpływ na jej występ. „Gdybym wiedziała, że przez dwa tygodnie nie będę mogła trenować, pomyślałabym dwa razy, czy przylecieć do Melbourne” – przyznała reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów.

Podobnego zdania jest Barbara Rittner. „Australian Open nie było wyznacznikiem formy Kerber. Ona musi znaleźć swój rytm. Jeśli wygra kilka meczów z rzędu, to będzie w stanie pokonać każdą tenisistkę na świecie” – stwierdziła 47-latka.

W tym tygodniu była numer 1 światowego rankingu musiała uznać wyższość Francuzki Caroline Garcii w pierwszej rundzie imprezy rangi WTA 1000 w Dubaju. Następnym sprawdzianem dla Niemki będą rozpoczynające się 22 marca zawody Miami Open.