Barbora Strycova spodziewa się dziecka. „Nie mogłabym być szczęśliwsza”

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Barbora Strycova dołączyła do grona tenisistek, które spodziewają się dziecka. Była liderka rankingu deblowego podzieliła się dobrą wiadomością za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ostatnim turniejem, w którym wzięła udział Strycova, był wielkoszlemowy Australian Open. 34-latka pożegnała się z imprezą w pierwszej rundzie singla i w drugiej rundzie gry podwójnej. Niewykluczone, że już wtedy Czeszka była w ciąży. Zawodniczka, notowana obecnie na 4. miejscu w klasyfikacji deblowej, planowała zakończyć karierę w ubiegłym sezonie.

– 2020 miał być moim ostatnim rokiem w rozgrywkach, a igrzyska olimpijskie miały być wisienką na torcie. Wszystko zmieniło się przez pandemię Covid-19. Z jednej strony nie chcę, żeby to był koniec. Chcę grać turnieje przy pełnych trybunach i dawać z siebie wszystko. Z drugiej strony, nie tęsknię za podróżowaniem. Zobaczę, jak będę czuła się pod koniec sezonu – powiedziała w sierpniu zeszłego roku Czeszka.

W piątek półfinalistka Wimbledonu z 2019 roku podzieliła się zdjęciem, na którym obejmuje dłońmi swój ciężarny brzuch. Ojcem dziecka jest wieloletni partner Strycovej, Petr Matejcek. Kiedyś pracował on w czeskim wydaniu Elle, a obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika Esquire.

Na Twitterze posypały się gratulacje dla przyszłych rodziców. Swoją radość wyraziły między innymi Simona Halep, Kim Clijsters, Donna Vekić czy Elise Mertens.

Wiele wskazuje na to, że ciąża i macierzyństwo mogą mieć duży wpływ na ostateczną decyzję Strycovej o zakończeniu kariery. Deblowa mistrzyni Wimbledonu sprzed dwóch lat nie potwierdziła jednak tej tezy.