Barcelona. Mistrzowie nie sięgną po kolejny tytuł

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem i Daniił Miedwiediew powalczą w niedzielnym finale Barcelona Open Banc Sabadell. Na uwagę zasługuje szczególnie obecność w meczu o tytuł Austriaka, który w sobotę pokonał Rafaela Nadala.

Hiszpan to najbardziej utytułowany tenisista, jeżeli chodzi o liczbę tytułów zdobytych w stolicy Katalonii. Od 2005 roku tenisista z Manacor nie sięgnął po tytuł mistrzowski jedynie dwukrotnie (w latach 2014-2015), gdy góra był Kei Nishikori. W tym roku zarówno Hiszpan, jak i Japończyk nie sięgną po tytuł.

Rozstawiony z numerem jeden Nadal w drugim półfinale uległ Dominikowi Thiemowi. Austriak to jedyny zawodnik, który pokonał „Króla mączki” na najwolniejszej nawierzchni przed rokiem. Jest też drugim tenisistą, obok Novaka Dżokovicia, któremu udało się byłego lidera rankingu ATP czterokrotnie pokonać na kortach ziemnych.

Zawsze jestem bardzo dumny z siebie po wygraniu z Nadalem na mączce, w końcu jest on najlepszym tenisistą w historii na tej nawierzchni. Nasze pojedynki zawsze są ciekawymi widowiskami, nie inaczej było tym razem. Dzisiaj miałem więcej szczęścia i po roku przerwy ponownie zagram w meczu o tytuł – podsumował sobotnie spotkanie z ustępującym mistrzem Thiem, który przerwał serię osiemnastu wygranych spotkań z rzędu Hiszpana na barcelońskiej mączce.

Rywalem Austriaka będzie Daniił Miedwiediew. Rozstawiony z numerem siedem Rosjanin okazał się lepszy od Keia Nishikoriego, chociaż Japończyk prowadził w decydującej partii z przewagą przełamania.

Rywal miał już przewagę przełamania w decydującej partii i wiele wskazywało na moją przegraną. Cieszę się, że ostatecznie udało mi się opanować nerwy i odwrócić losy spotkania – nie krył radości z przebiegu sobotniego pojedynku Miedwiediew, dla którego jest to 25. wygrany mecz w tym roku. W tej klasyfikacji jest liderem. 


Wyniki

Półfinały singla:
Dominic Thiem (Austria, 3) – Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 6:4, 6:4
Daniił Miedwiediew (Rosja, 7) – Kei Nishikori (Japonia, 4) 6:4, 3:6, 7:5