Forbet

Barcelona: Nadal z Nishikorim w finale

/ Tomasz Górski, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Faworyci bardzo szybko zapewnili sobie awans do finałowego starcia w stolicy Kataloni. Rafael Nadal i Kei Nishikori wygrali po dwu setowych pojedynkach.

Rozstawiony w turnieju z numerem jeden Rafael Nadal pokonał Philippa Kohlschreibera 6:3, 6:3. Niemiec od początku odpierał ataki rywala i bronił się w trudnych chwilach bardzo skutecznie. Kluczowym momentem premierowego starcia był ósmy gem. Wówczas przy drugiej okazji Hiszpan przełamał rywala. I do końca już kontrolował seta. Analogicznie przebiegała druga odsłona. Do stanu 3:3 wszystko zmierzało w kierunku tie breaka. Jednak Nadal wziął sprawy w swoje ręce i do końca wygrał wszystkie trzy gemy. Dla Hiszpana będzie to szansa na ósmy triumf w Barcelonie, ostatni raz Nadal zdobył tytuł w 2013 roku pokonując Nicolasa Almagro.

Kei Nishikori nie miał żadnych problemów z awansem do trzeciego z rzędu finału w Barcelonie. Japończyk pokonał Benoita Paire 6:3, 6:2. W pierwszym secie już w piątym gemie Nishikori odebrał podanie Francuza. Do końca partii grał perfekcyjnie przy własnym podaniu a na dokładkę potwierdził jeszcze przewagę kolejnym breakiem. Początek drugiego seta był bardzo interesujący. Aż trzy razy gema wygrywali zawodnicy returnujący. W lepszej pozycji był Nishikori, który prowadził 3:1. Ósmy, jak się okazało ostatni gem meczu to kolejne przełamanie. Japończyk wykorzystując trzeciego meczbola dał sobie szansę na obronę tytułu. Przed rokiem w finale pokonał Pablo Andujara.