Barcelona. Rafael Nadal 12. raz triumfatorem!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Rafael Nadal po raz dwunasty został mistrzem turnieju rangi ATP 500 w Barcelonie! W fenomenalnym finałowym pojedynku Hiszpan pokonał Stefanosa Tsitsipasa 6:4, 6:7(6), 7:5.

Turniej w Barcelonie to jedno z ulubionych miejsc mistrza z Majorki. Świadczy o tym liczba tytułów zdobyta przez Hiszpana, a także nazwa kortu centralnego, która brzmi Pista Rafa Nadal. Te fakty mówią same za siebie i mimo świetnej formy Greka, faworyta upatrywano w reprezentancie gospodarzy.

Mecz lepiej rozpoczął Tsitsipas, który szybko uzyskał przewagę przełamania. Od stanu 4:2 przegrał jednak cztery gemy z rzędu, a co za tym idzie całego seta 4:6. W drugiej partii oglądaliśmy po jednej stracie serwisu przez obydwu tenisistów. Nadal miał nawet dwie piłki meczowe, ale Grek świetnie się wybronił, a następnie doprowadził do tie-breaka i wygrał go 8-6.

Decydujący set był bardzo wyrównany. Pierwszy piłkę meczową miał Tsitsipas, ale jej nie wykorzystał. Nadal poszedł za ciosem i za chwilę przełamał rywala. Zostało już mu tylko wygrać swoje podanie, co nie było łatwym zadaniem. Tsitsipas miał nawet szansę na odłamanie, jednak ostatecznie to Hiszpan wygrał seta i cały mecz 6:4, 6:7(6), 7:5 i został ponownie mistrzem tego turnieju.

To już dwunasty tytuł Rafaela Nadala w Barcelonie. Hiszpan śrubuje niewiarygodne rekordy na mączce, których pobicie może okazać się niemożliwe przez wiele następnych lat. Natomiast dla Tsitsipasa to kolejny przegrany finał turnieju rangi ATP 500. Mimo to i tak należą się wielkie słowa uznania dla tenisisty z Aten za ogromną walkę.