Barcelona.Tsitsipas i Dimitrow dokończyli dzieła

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas z Iliją Iwaszką i Grigor Dimitrow z Federico Corią zdołali dokończyć mecze, które rozpoczęli w środę, ale ze względu na opady deszczu zostały przerwane. Piątek na kortach w stolicy Katalonii zapowiada się niezwykle pracowicie.

Czwartek to drugi dzień z rzędu kiedy to pogoda dyktowała warunki. W środę nie udało się zakończyć dwóch spotkań. W decydującym secie przerwano mecz między Grigorem Dimitrowem i Federico Corią. Z kolei Tsitsipas i Iwaszka musieli opuścić kort centralny przy prowadzeniu tego pierwszego 5:1.

W czwartek zawodnicy bardzo długo oczekiwali na to by móc wznowić walkę. Ostatecznie udało się wznowić rywalizację, chociaż mecz Tsitsipasa z Iwaszką przeniesiono na mniejszy kort, ku niezadowoleniu części widowni. Po błyskawicznie wygranym pierwszym secie, w drugiej odsłonie tenisista z Aten oddał inicjatywę i rywal doprowadził do wyrównania. W decydującej odsłonie Grek oddał rywalowi tylko dwa gemy. Tym samym zapewnił sobie awans do trzeciej rundy, w której zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Bułgarowi udało się utrzymać przewagę przełamania i zapewnił sobie prawo gry o końcowy triumf w imprezie.

W piątek organizatorzy będą chcieli nadrobić stracony z powodu złej powody czas. Tym samym zaplanowali mecze trzeciej rundy oraz pojedynki 1/4 finału.