Barcelona. Tsitsipas i Ruud wciąż w wysokiej formie, jubileusz Norrie’go

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas i Casper Ruud wciąż prezentują znakomitą formę. Finaliście zakończonego w zeszłym tygodniu turnieju ATP 1000 w Monte Carlo, wygrali mecze trzeciej rundy i zameldowali się w gronie ośmiu najlepszych singlistów turnieju ATP 500 w Barcelonie. Powody do radości miał w czwartek również Cameron Norrie.

W środowym meczu drugiej rundy Roberto Bautista Agut uporał się z Andreą Vavasorim i wygrał swój czterechsetny mecz w imprezach głównego cyklu. W meczu, którego stawką był awans do 1/4 finału reprezentant gospodarzy zmierzył się z Cameronem Norrie’m. I tak jak w poprzednich dwóch spotkaniach obu panów, również i tym razem górą był tenisista z Wysp Brytyjskich. Dla zawodnika urodzonego w Johanesburgu jest to jubileuszowa, bo dwusetna, wygrana w karierze.

Doskonałą formę zaprezentowaną przed kilkoma dniami w Księstwie Monako wykorzystują Stefanos Tsitsipas i Casper Ruud, czyli triumfator oraz finalista Monte Carlo Rolex Masters 2024. Rozstawiony z numerem trzecim Norweg w dwóch setach uporał się z Jordanem Thompsonem, tym samym wygrywając 26. spotkanie w sezonie. Kolejnym rywalem zawodnika z północy Europy będzie Mateo Arnaldi. Włoch w meczu trzeciej rundy pokonał Marco Trungelittiego.

Z kolei mistrz turnieju w Monte Carlo po dwusetowym spotkaniu okazał się lepszy od Roberto Carballesa Baeny. Dla Greka to ósmy wygrany pojedynek z rzędu. Kolejny rywalem ateńczyka będzie Facundo Diaz Acosta. Argentyńczyk sprawił niespodziankę, eliminując w czwartkowym pojedynku rozstawionego z numerem siedemnastym Fabiana Marozsana.

Z imprezą w stolicy Katalonii pożegnał się Alex de Minaur. Pogromca Rafaela Nadala nie dał rady Arthurowi Filsowi. Było to pierwsze spotkanie obu zawodników.


Wyniki

Trzecia runda:

Casper Ruud (Norwegia, 3) – Jordan Thompson (Australia, 14) 6:1, 6:4

Arthur Fils (Francja, 16) – Alex de Minaur (Australia, 4) 7:5, 6:2

Stefanos Tsitsipas (Grecjam, 5) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 7:5, 6:3

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 11) – Dusan Lajović (Serbia) 7:6(10), 3:6, 6:1

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 12) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania) 6:4, 6:3

Tomas Etcheverry (Argentyna, 13) – Brandon Nakashima (USA) 3:6, 7:6(5), 6:4

Facundo Diaz Acosta (Argentyna) – Fabian Marozsan (Węgry, 17) 3:6, 6:3, 6:1

Mateo Arnaldi (Włochy) – Marco Trungelitti (Argentyna) 6:3, 6:0W