Barcelona. Casper Ruud ponownie na drodze Stefanosa Tsitsipasa

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas i Casper Ruud powalczą w finale turnieju ATP 500 w Barcelonie. Będzie to drugi finał z rzędu imprezy głównego cyklu z udziałem Greka i Norwega.

Przed tygodniem w pierwszym tegorocznym turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych tenisista z Aten pokonał zawodnika z Oslo i sięgnął po tytuł mistrzowski. Po przenosinach z Księstwa Monako do stolicy Katalonii panowie ponownie się zmierzą w meczu decydującym o końcowym triumfie.

Trudniejszą przeprawę do finału miał Grek, który przegrał partię otwarcia z Dusanem Lajoviciem. Jednak w kolejnych dwóch setach odwrócił losy pojedynku i wygrał dziesiąte spotkanie z rzędu. Stefanos Tsitsipas po raz czwarty wystąpi w finale turnieju w Barcelonie. I spróbuje powalczyć o pierwszy tytuł mistrzowski w stolicy Katalonii.

A próbować mu w tym będzie przeszkodzić Casper Ruud. Po tym jak w partii otwarcia Norweg oraz Tomas Etcheverry po razie stracili swe podanie, losy tej części meczu rozstrzygnął tie-break. Chociaż w dwunastym gemie zawodnik z Oslo miał piłkę setową, przy serwisie rywala. Ostatecznie tenisista z Północy Europy broniąc jedną piłkę setową, za trzecią okazję zamknął tę część pojedynku. W drugiej partii Ruud okazał się lepszy o jedno przełamanie i to on dostanie szansę rewanżu w meczu ze Stefanosem Tsitsipasem.


Wyniki

Półfinały:

Casper Ruud (Norwegia, 3) – Tomas Etcheverry (Argentyna) 7:6(6), 6:4

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) – Dusan Lajović (Chorwacja) 5:7, 6:4, 6:2