Bardzo mocna obsada challengera w Bordeaux

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennis365.com/, oprac. własne, foto: AFP

Najważniejszymi turniejami, podczas których czołowi tenisiści przygotowują się do wielkoszlemowego French Open, są tysięczniki w Madrycie i Rzymie. Jednocześnie zawodnicy szukający formy i dodatkowych spotkań na nawierzchni ziemnej mogą je rozegrać także na zawodach rangi ATP Challenger Tour. W tym roku wyjątkowo mocną obsadę będzie miała impreza w Bordeaux.

Turniej w Nowej Akwitanii odbędzie się w dniach od 14 do 20 maja. Choć w tym samym czasie zaplanowano zmagania na kortach Foro Italico, nie zabrakło znanych tenisistów, chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności we Francji.

Na liście zgłoszeń są na przykład zdobywcy tytułów wielkoszlemowych – Stan Wawrinka, Dominic Thiem i Andy Murray. Wszyscy wymienieni zawodnicy nie rozpoczęli zbyt dobrze ceglanej części sezonu, a udział w challengerze da im dodatkową okazję do rywalizacji bez konieczności mierzenia się z najlepszymi już na początku zawodów. Taką porażkę w Rzymie być może zakłada Murray, który wciąż jest zgłoszony do turnieju we Włoszech, ale i tak zamierza zagrać na południu Francji.

Trzech wielkich mistrzów dyscypliny nie zamyka zestawu ciekawych tenisistów, których będą mogli obejrzeć na żywo miejscowi kibice. Na tamtejszych kortach zameldują się także Dan Evans, Jan-Lennard Struff oraz ulubieńcy gospodarzy Richard Gasquet i Gael Monfils. Drugi z reprezentantów Trójkolorowych skomentował swoje zgłoszenie następująco:

Jestem szczęśliwy z powodu powrotu do Bordeaux. Wygrałem turniej BNP Paribas Primrose dziesięć lat temu, a zawody są coraz lepsze. Do zobaczenia na kortach Villa Primrose już wkrótce!

W 2022 roku tytuł w Bordeaux wywalczył Alexei Popyrin.