Barnstaple. Żuk z pierwszym tytułem w sezonie!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kacper Żuk okazał się bezkonkurencyjny w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W sobotę Polak pokonał Christophera Heymana i po raz drugi w karierze zwyciężył w turnieju ten rangi.

Spotkanie lepiej rozpoczął reprezentant Polski, który szybko odskoczył na 2:0, a w trzecim gemie miał dwie okazje, żeby wyjść na prowadzenie z podwójnym „breakiem”. Niemiec zdołał się jednak wybronić, a chwilę później przełamał rywala i wyrównał na po 2:2. Od tego momentu obaj tenisiści pilnowali już własnych serwisów i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Żuk świetnie rozpoczął tę dodatkową rozgrywkę i wyszedł na prowadzenie 6:0. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów obronił trzy piłki setowe, ale przy czwartej musiał już skapitulować.

O losach drugiej odsłony meczu zadecydowało pojedyncze przełamanie, które 21-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego zdobył w czwartym gemie. W swoich trzech ostatnich gemach serwisowych Żuk nie stracił ani jednego punktu i po godzinie i 20 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

W sobotę polski tenisista zdobył czwarty tytuł w karierze, a drugi w imprezie z pulą nagród 25 tysięcy dolarów.

Kacper Żuk w sobotę wystąpi również w finale gry podwójnej. Razem z Janem Zielińskim o zmierzą się z parą rozstawioną z numerem 1, Evanem Hoytem i Luke’em Johnsonem.


Wyniki

Finał singla

Kacper Żuk (Polska, 5) – Christopher Heyman (Niemiec, 6) 7:6(3) 6:3

Finał debla

J. Zieliński, K. Żuk (Polska, 2) – E. Hoyt, L. Johnson (Wlk. Brytania, 1)