Barnstaple. Żuk zagra o podwójną koronę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto:

Kacper Żuk świetnie spisuje się w Wielkiej Brytanii w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W piątek Polak zapewnił sobie awans do finału zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

W singlu półfinałowym rywalem 21-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego był Patrik Niklas-Salminen, który w drugiej rundzie zawodów wyeliminował Wojciecha Marka.

O losach pierwszej partii tego spotkania zadecydowało pojedyncze przełamanie, które reprezentant Polski zdobył w piątym gemie. Na początku drugiej odsłony meczu lepiej spisywał się Fin, który odebrał podanie rywalowi w czwartym gemie, dzięki czemu kilkanaście minut później prowadził już 5:2. Żuk zdołał odrobić stratę i wyrównał na 5:5. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachował jednak Niklas-Salminen i doprowadził do wyrównania w tie-breaku.

Podopieczny Aleksandra Charpantidisa nie podłamał się niepowodzeniem z końcówki drugiego seta. Przełamał przeciwnika w czwartym gemie decydującej partii i odskoczył na 4:1. Wypracowanej przewagi już nie roztrwonił i po dwóch godzinach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Kacper Żuk o tytuł zagra z Christopherem Heymanem, który również w trzech setach pokonał Aidana Mchugh.

Polski tenisista w sobotę wystąpi również w finale gry podwójnej. W półfinale razem z Janem Zielińskim pokonali Wojciecha Marka i Kaia Lemstra. Biało-Czerwoni o tytuł zagrają z parą rozstawioną z numerem 1, Evanem Hoytem i Luke’em Johnsonem.

Półfinał singla

Kacper Żuk (Polska, 5) – Patrik Niklas-Salminen (Finlandia, 7) 6:4 6:7(5) 6:3

Półfinał debla

J. Zieliński, K. Żuk (Polska, 2) – K. Lemstra, W. Marek (Niemcy, Polska) 6:0 6:1