Barty i Goerges parą deblową w nowym sezonie

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne , foto: AFP

Ashleigh Barty i Julia Goerges połączą siły w sezonie 2020 i będą wspólnie występować w turniejach gry podwójnej. Australijka zajmuje obecnie 19. miejsce w rankingu deblowym, z kolei Niemka plasuje się na 127. pozycji w tym zestawieniu.

Julia Goerges najwyżej dotarła do 12. miejsca w rankingu deblistek i ma na koncie pięć tytułów w grze podwójnej. Trzykrotnie osiągała także półfinał Wielkiego Szlema (Australian Open 2015 i 2016 oraz Wimbledon 2016). Z kolei Ashleigh Barty może pochwalić się świetnymi wynikami deblowymi. Dotarła do finałów wszystkich imprez wielkoszlemowych, a nawet jedną z nich wygrała (Roland Garros 2013). Oprócz tego wygrała jeszcze dziewięć turniejów i była 5. deblistką na świecie. W sezonie 2019 Barty występowała w parze głównie z Wiktorią Azarenką. Wraz z Białorusinką dotarły m.in. do finału US Open.

Barty i Goerges przyjaźnią się i miały okazję grać już razem w debla. W tym roku połączyły siły na turniej w Birmingham i osiągnęły półfinał. W sezonie 2020 planują zagrać razem w imprezach wielkoszlemowych i w największych turniejach z cyklu WTA. Zarówno dla Australijki, jak i Niemki priorytetem nadal będzie gra pojedyncza. Barty skupi się na tym, by powtórzyć wspaniałe sukcesy z minionego sezonu, natomiast celem Goerges jest powrót do Top 10 rankingu WTA.