Barty lepsza od Szarapowej

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę do trzeciej rundy Western & Southern Open awansowały Simona Halep, Karolina Pliszkova i Elina Switolina. W pojedynku dwóch byłych liderek światowego rankingu Ashleigh Barty okazała się lepsza od Marii Szarapowej.

Pojedynek australijsko-rosyjski lepiej rozpoczęła 32-latka urodzona w Niaganiu, która przełamała rywalkę w trzecim gemie, dzięki czemu odskoczyła na 3:1. Jak się później okazało były to miłe złego początki, patrząc z perspektywy kibiców rosyjskiej tenisistki. Pięć z sześciu następnych gemów zdobyła turniejowa „jedynka” i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej partii przewaga Australijki nie podlegała już żadnej dyskusji i Szarapowa zdołała urwać tylko jednego gema.

Problemów z awansem do najlepszej szesnastki zawodów nie miały również Karolina Pliszkova i Elina Switolina. Czeszka straciła tylko cztery gemy w meczu ze „szczęśliwą przegraną” Wang Yafan, a reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów oddała tylko jednego więcej Elise Mertens.

Zdecydowanie ciężej na zwycięstwo musiała zapracować Simona Halep, która po ponad dwóch godzinach walki pokonała Jekaterinę Aleksandrową. Agresywnie grająca Rosjanka w pierwszym secie obroniła wszystkie cztery „breakpointy”, a sama dwukrotnie przełamała rywalkę i pewnie zapisała pierwszego seta na swoim koncie. Rumunka nie zamierzała się jednak poddawać. Dwie następne partie było bardzo wyrównanie, ale za każdym razem w końcówce lepsza okazywała się 27-latka urodzona w Konstancy.

Z każdym gemem budowałam pewność siebie, nawet jeśli to ona prowadziła w meczu – powiedziała na konferencji prasowej dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa. – Cały czas byłam przekonana, że jest szansa na zwycięstwo, jeśli będę walczyć. Wiedziałam, że ona będzie grać dobrze i tak było. Ja się jednak nie poddałam i z tego jestem dumna.

W trzeciej rundzie Western & Southern Open są już również Aryna Sabałenka, Rebecca Peterson i Donna Vekić, która wyeliminowała Wiktorie Azarenkę.