Barty znalazła sposób na Garcię

We wtorek do akcji w turnieju Donfeng Motor Wuhan Open wkroczyły dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Ashleigh Barty i Karolina Pliszkova. Z turniejem szybko pożegnała się Belinda Bencic.

Szwajcarka niespodziewanie przegrała z Weroniką Kudermetovą. Turniejowa „siódemka” pewnie wygrała pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych lepsza była zawodniczka z kwalifikacji.

Nie po myśli faworytki rozpoczęło się również spotkanie Barty. Liderka światowego rankingu przegrała pierwszego seta z Caroline Garcia. W drugiej partii Francuzka nie zmierzała obniżać lotów i gra długo toczyła się z regułą własnego serwisu. Przy wyniku 4:5 reprezentantce „trójkolorowych” zadrżała jednak ręka i mistrzyni Roland Garros doprowadziła do wyrównania. W decydującej odsłonie kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na korcie przejęła już reprezentantka Australii, która straciła tylko jednego gema.

W pierwszej partii było sporo wzlotów i upadków, a Caro lepiej zagrała ważne punkty – wyjaśniała turniejowa „jedynka”. – Na początku drugiego seta ważne było, żebym zaczęła mądrzej serwować i próbowała przejąć kontrolę od pierwszych punktów. Później skupiłam się na tym, żeby trochę częściej przejmować inicjatywę z backhandowej strony.

Następną rywalką Ashleigh Barty będzie Sofia Kenin. Amerykanka dopiero w tie-breaku trzeciego seta złamała opór Elise Mertens.

We wtorek do trzeciej rundy chińskich zawodów awansowały także Kiki Bertens, Wang Qiang oraz Karolina Pliszkova, która pokonała Amandę Anisimovą.