Bastad: bolesna porażka Jegiołki

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: wtatennis.com

Justyna Jegiołka nie wystąpi w turnieju głównym w Bastad. Polka przegrała z Mariną Mielnikową w pierwszej rundzie eliminacji 1:6, 7:5, 4:6.

Dużej szansy nie wykorzystała nasz tenisistka w pierwszym meczu eliminacyjnym w Bastad. Polka stoczyła bardzo zacięty mecz i była blisko, aby awansować dalej, ale ostatecznie po dwóch godzinach i trzydziestu minutach musiała uznać wyższość rywalki.

O pierwszym secie Jegiołka chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Wygrała w nim tylko gema i ciężko było przypuszczać, że uda się jej odwrócić losy. Jednak potem Mielnikowa zaczęła grać trochę słabiej, spotkanie się wyrównało i w drugiej partii to Polka była lepsza o jedno przełamanie i wygrała 7:5. Poszła za ciosem. W decydującym secie prowadziła już 3:0. Niestety, nie utrzymała prowadzenie. Rosjanka odrobiła stratę i wydarła naszej zawodniczę zwycięstwo, wygrywając 6:4.