Bates tymczasowym trenerem Raducanu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: UbiTennis, foto: AFP

Emma Raducanu wciąż poszukuje nowego stałego trenera, ale wiemy kto wesprze ją w najbliższych tygodniach. Począwszy od turnieju w Indian Wells tymczasowym szkoleniowcem Brytyjki będzie jej rodak Jeremy Bates. To były kapitan reprezentacji w Pucharze Davisa.

W Indian Wells Emmę Raducanu zobaczymy w turnieju WTA po raz pierwszy od sensacyjnego zwycięstwa w US Open. W międzyczasie Brytyjka postanowiła dokonać znaczących zmian w swoim najbliższym otoczeniu. Zakończyła współpracę z dotychczasowym trenerem – Andrew Richardsonem. Powodem tej decyzji miała być chęć pracy z kimś o dużo większym doświadczeniu w tourze.

Żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale wiadomo już, że tymczasowo młodą zawodniczką zaopiekuje się Jeremy Bates. Mający 59 lat były tenisista obecnie stale pracuje z inną brytyjską tenisistką – Katie Boulter. W przeszłości trenował też byłą reprezentantkę tego kraju Anne Keothavong i był kapitanem kadry w Pucharze Davisa.

Jako tenisista w singlu plasował się najwyżej na 54. miejscu w rankingu ATP. Lepiej spisywał się w deblu, gdzie na pewnym etapie kariery był 25. tenisistą świata. W 1988 roku dotarł do finału Australian Open ze Szwedem Peterem Lundgrenem. Ze swoją rodaczką Jo Durie sięgnął po dwa tytuły wielkoszlemowe w grze mieszanej. W 1987 roku byli najlepsi w Wimbledonie, a cztery lata później w Melbourne.

Raducanu, jako rozstawiona z numerem 17., rozpocznie turniej BNP Paribas Open od drugiej rundy. Jej rywalką na tym etapie rywalizacji będzie Kolumbijka Maria Camila Osorio Serrano lub Białorusinka Aliaksandra Sasnowicz.