Bautista Agut po 11 latach rozstał się z trenerem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/puntodebreak.com, foto: AFP

Roberto Bautista Agut postanowił zmienić szkoleniowca po 11 latach. Pepe Vendrell, który miał główny wpływ na osiągnięcie największych sukcesów w karierze Hiszpana, nie będzie już dłużej jego trenerem.

Bautista Agut nie zachwycał w ostatnich miesiącach na światowych kortach. Jego wyniki były dalekie od oczekiwań, co w konsekwencji spowodowało podjęcie decyzji o istotnych zmianach. Hiszpański tenisista postanowił rozstać się z dotychczasowym trenerem. Pepe Vendrell po 11 latach przestał pełnić obowiązki głównego szkoleniowca jednego z najlepszych hiszpańskich zawodników.

– Po 11 sezonach Pepe Vendrell i ja postanowiliśmy pójść osobnymi drogami. Z nim jako trenerem osiągnąłem najlepsze wyniki, dlatego dziękuję mu za całą jego pracę w tym czasie. Decyzja ta podjęta jest za obopólną zgodą i z zamiarem dalszego doskonalenia się zawodowo. Każdego dnia chcę podchodzić z takim samym zapałem do treningów i rywalizacji jak za pierwszym razem. Moim celem jest wyjść na kort i pokazać swój najwyższy poziom – powiedział Hiszpan.

Pod wodzą 41-letniego trenera Bautista Agut osiągnął wiele sukcesów. Zdobył między innymi dziewięć tytułów rangi ATP oraz awansował do czołowej dziesiątki światowego rankingu. Nowymi szkoleniowcami 33-latka będą Daniel Gimeno-Traver i Tomas Carbonell.