Bazylea. Udane otwarcie Huberta Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Duszana Lajovicia 7:6(2), 6:2 w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 500 w Bazylei. Tym samym polski tenisista pozostaje w grze o udział w ATP Finals.

Koniec sezonu zbliża sie wielkimi krokami, a tenisiści rywalizują o ostatnie wolne miejsca w konczacym rok turnieju dla ośmiu najlepszych singlistów mijającego sezonu. W gronie walczących o bilety do Turynu wciąż pozostaje Hubert Hurkacz.

Wroclawianin we wtorek udanie rozpoczął występ w Bazylei. W meczu pierwszej rundy rozstawiony z numerem czwartym polski tenisista uporał sie z Dusanem Lajoviciem.

Obie odsłony miały inny przebieg. W pierwszym secie Hurkacz prowadził 4:2, aby pozwolic rywalowi na odrobienie strat i losy tej części spotkania rozstrzygnął Tie-Break. Tu lepiej zaprezentował sie nasz reprezentant. W drugiej partii Serb prowadził 2:1 i miał szanse by przełamać Polaka na 3:1. Jednak półfinalista Wimbledonu z 2021 roku wyszedł z opresji obronna ręka, a następnie wygrał piec z sześciu rozegranych gemów. Tym samym kończąc spotkanie.

Kolejny mecz Huberta Hurkacza juz w środę. Jego przeciwnikiem bedzie Jan-Lennard Struff. Reprezentant naszych zachodnich sasiadow w poniedziałkowym meczu pierwszej rundy pokonał Christophera Eubanksa.
Mecz drugiej rundy turnieju w Bazylei bedzie trzecim spotkaniem Polaka i Niemca. Bilans jest korzystny dla tenisisty zza naszej zachodniej granicy, który dwukrotnie pokonał wrocławianina.

 

 


Wyniki

Pierwsza runda:

Hubert Hurkacz (Polska, 4) – Dusan Lajovic (Serbia) 7:6(2), 6:3