Becker: Federer wciąż może wygrać Wimbledon

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne / Daily Mail, foto: AFP

Po niedzielnym zwycięstwie Novaka Dżokovicia w finale Australian Open powróciły dyskusje na temat tego, czy Serb dogoni Federera i Nadala w liczbie wygranych imprez wielkoszlemowych. Swoją opinią podzielił się Boris Becker w kolumnie na łamach Daily Mail.

– Walka o największą liczbę triumfów wielkoszlemowych trwa. Novak Dżoković zbliżył się teraz do Rogera Federera i Rafaela Nadala na odległość dwóch tytułów. Dziewięciokrotny mistrz Australian Open jest gotów ich prześcignąć. Jest o rok młodszy od Hiszpana, co też ma znaczenie – napisał Becker. – Uważam, że Federer wciąż może wygrać Wimbledon, a Nadal jest faworytem do zwycięstwa na French Open – stwierdził Niemiec.

Były lider rankingu opisał też, jak rezultat z Melbourne może wpłynąć na dalszą część sezonu dwóch czołowych tenisistów.

– Ten turniej był kluczowy dla Novaka pod względem psychologicznym. Gdyby go nie wygrał, byłby to dla niego duży cios, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co stało się podczas US Open i French Open – zaznaczył Becker. – Jeśli chodzi o Nadala, pięciosetowa przegrana ze Stefanosem Tsitsipasem będzie przez jakiś czas na nim ciążyć. Możliwe, że będzie miała wpływ na French Open – dodał.

53-latek poświęcił też część swojej wypowiedzi na ocenę tego, jak w Australii zaprezentowali się gracze z młodszego pokolenia.

– Tenisiści, wobec których oczekiwania są duże, to Daniił Miedwiediew, Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev. Do tego grona zaliczyłbym także Andrieja Rublowa. Nie było to widoczne podczas niedzielnego finału, ale wciąż uważam, że Miedwiediew ma najlepsze nastawienie ze wszystkich wymienionych zawodników. W kwestii talentu liderem jest Zverev. W ćwierćfinale przeciwko Dżokoviciowi był lepszym graczem, ale stracił koncentrację w najważniejszych momentach – ocenił sześciokrotny triumfator imprez wielkoszlemowych.

Podsumowanie turnieju męskiego sprowadza się do umiejętności chwytania momentu. Becker podkreślił, że Novak Dżoković potrafi to robić lepiej, niż ktokolwiek inny i to sprawia, że jest tak niezwykłym tenisistą.