Belgrad. Kolejne dwa zwycięstwa Piter nad reprezentantkami gospodarzy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Katarzyna Piter została na kolejny tydzień w Belgradzie, gdzie rywalizuje w Mistrzostwach Europy Wschodniej. We wtorek pokonała sklasyfikowaną w drugiej setce rankingu WTA Nataliję Kostić, natomiast w środę bez straty gema pokonała Barbarę Bonić.

Piter rozegrała dotychczas sześć meczów w stolicy Serbii, z czego aż cztery przeciwko zawodniczkom gospodarzy. Żadna z nich nie znalazła sposobu na naszą reprezentantkę. Najbliżej była notowana na 190. miejscu w rankingu WTA Natalija Kostić, jednak ona skreczowała przy stanie 1:4 w trzecim secie. Wcześniej tenisistki zaciekle walczyły i spędziły na korcie ponad trzy godziny. Pozostałe Serbki były natomiast tylko tłem dla tenisistki z Poznania i łącznie ugrały sześć gemów. Ten lichy dorobek w żadnym stopniu nie jest jednak zasługą Barbary Bonić. Tę zawodniczkę Piter ograła we wtorek 6:0, 6:0 w 57 minut.

W środę nasza reprezentantka spotka się z Wiktoriją Tomową z Bułgarii. To groźna przeciwniczka, zajmująca aktualnie 130. miejsce w rankingu WTA. Ten mecz zadecyduje najprawdopodobniej o tym, która z nich zakończy zmagania w drugim tygodniu na pierwszym miejscu w grupie B. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Polka ustąpiła tylko Dance Kovinić z Czarnogóry, która tym razem trafiła do innej grupy.

Po turnieju w Belgradzie Piter wróci do Polski i będzie przygotowywać się do krajowych mistrzostw. Zawody odbędą się w Bytomiu w dniach 14-19 lipca. Wezmą w nich udział wszystkie czołowe polskie zawodniczki z wyjątkiem Igi Świątek i Magdy Linette.


Wyniki

Mistrzostwa Europy Wschodniej, Grupa B:

Katarzyna Piter (Polska) – Natalija Kostić (Serbia) 6:2, 6:7(3), 4:1 i krecz Kostić

Katarzyna Piter (Polska) – Barbara Bonić (Serbia) 6:0, 6:0