Belgrad. Kovinić zatrzymała rozpędzoną Piter

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Katarzynie Piter nie udało się przejść bez porażki przez fazę grupową Mistrzostw Europy Wschodniej. Lepsza od niej okazała się Danka Kovinić z Czarnogóry, zajmująca aktualnie 91. miejsce w rankingu WTA. Nasza reprezentantka przegrała 2:6, 4:6. 

Mistrzostwa Europy Wschodniej to zawody rozgrywane w znajdującej się w Belgradzie Akademii Tenisowej Janko Tipsarevicia. Naszą jedyną reprezentantką jest w nich Katarzyna Piter. Tenisistka z Poznania zmagania rozpoczęła od trzech przekonujących zwycięstw nad niżej notowanymi rywalkami. Łącznie straciła w nich tylko siedem gemów. Równie dobrze radziła sobie jednak Danka Kovinić. To właśnie pojedynek Polski i Czarnogórki zdecydował o tym, która z zawodniczek wygra rywalizację w grupie B.

Kovinić wygrała 6:2, 6:4 w godzinę i 40 minut. W tym czasie aż sześciokrotnie przełamała naszą reprezentantkę. Polka nie była aż tak skuteczna na returnie. Z sześciu break-pointów wykorzystała trzy.

W turnieju w Belgradzie łącznie bierze udział 20 zawodniczek. Zwyciężczyniami grup zostały: Danka Kovinić, Wiktorija Tomowa i Isabella Szinikowa z Bułgarii oraz Ivana Jorović z Serbii.


Wyniki

Mistrzostwa Europy Wschodniej, grupa B:

Danka Kovinić (Czarnogóra) – Katarzyna Piter (Polska) 6:2, 6:4