Belgrad. Piter z kompletem zwycięstw po trzech meczach

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Katarzyna Piter bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywanych w Belgradzie Mistrzostwach Europy Wschodniej. Bez problemu pokonała trzy pierwsze przeciwniczki. O pierwsze miejsce w grupie B powalczy z Danką Kovinić. 

Dla tenisistki z Poznania to już trzeci turniej odkąd wróciła do rywalizacji po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W dwóch krajowych imprezach – w Gdańsku i Szczecinie – dotarła do półfinału. Natomiast w Belgradzie jest jak na razie nie do zatrzymania. Najpierw straciła tylko jednego gema w starciu z Turczynką Basak Eraydin, która jeszcze w zeszłym sezonie była notowana w drugiej setce rankingu WTA. Później poszła za ciosem i równie przekonująco pokonała dwie reprezentantki gospodarzy: Doroteję Joksović i Bojanę Marinković. Obie w zawodowych rozgrywkach do tej pory niczym się nie wyróżniły. Zajmują odpowiednio 1225. i 820. miejsce w rankingu.

W Belgradzie występują też jednak mocniejsze tenisistki – na przykład sklasyfikowana w pierwszej setce Danka Kovinić. To właśnie z reprezentantką Czarnogóry Katarzyna Piter powalczy o zajęcie pierwszego miejsca w Grupie B. Ich pojedynek rozpocznie się o godzinie 16 w piątek. Do tej pory obie wygrały wysoko wszystkie starcia. Piter w trzech meczach straciła siedem gemów, a Kovinić pięć gemów w dwóch spotkaniach.

Łącznie w rozgrywkach uczestniczy 20 zawodniczek podzielonych na cztery grupy. Przed tygodniem na podobnych zasadach rywalizowali mężczyźni. Niestety dwóch zawodników biorących udział w imprezie – Tomislav Brkic i Matej Sabanow – zostało zakażonych koronawirusem.


Wyniki

Mistrzostwa Europy Wschodniej, Grupa B:

Katarzyna Piter (Polska) – Basak Eraydin (Turcja) 6:1, 6:0
Katarzyna Piter (Polska) – Doroteja Joksović (Serbia) 6:2, 6:3
Katarzyna Piter (Polska) – Bojana Marinković (Serbia) 6:0, 6:1