Belinda Bencić i jej partner oczekują pierwszego dziecka

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/własne, foto: AFP

Belinda Bencić nie występowała ostatnio na światowych kortach. W poście zamieszczonym w mediach społecznościowych Szwajcarka zdradziła przyczynę swojej absencji. Tenisistka i jej partner Martin Hromkovic oczekują swojego pierwszego dziecka.

Przypomnijmy, że swój ostatni mecz Belinda rozegrała w pierwszej rundzie zawodów w San Diego. 26-latka uległa tam Aliaksandrze Sasnowicz, a potem wycofała się z turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. W tamtym momencie spekulowano, że przyczyną przerwy w grze zawodniczki może być ostre zatrucie pokarmowe. Bencić opuściła jednak całą część sezonu, rozgrywaną w Azji, a teraz wiadomo, że nie będzie występować także w pierwszej połowie przyszłego roku. Jak się okazało za jej nieobecnością stoi ciąża.

Przyszli rodzice podzielili się radosnymi wieściami w Internecie.

W obecnym sezonie Belinda Bencić osiągnęła kilka dobrych rezultatów. Szwajcarka wygrała zawody w Abu Dhabi i Adelajdzie oraz była w finale w Charleston. W związku z macierzyństwem tenisistka nie będzie mogła wziąć udziału w wielu turniejach, w tym w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.