Bencic lepsza od Kerber

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

O tytuł w turnieju Mallorca Open zagrają Sofia Kenin i Belinda Bencic. Amerykanka pokonała Anastasiję Sewastową, a Szwajcarka wyeliminowała aktualną mistrzynię Wimbledonu, Angelique Kerber.

Rozstawiona z numerem 1 Niemka dobrze rozpoczęła spotkanie. Odskoczyła na 4:1 z przewagą podwójnego przełamania i pewnie zapisała pierwszego seta na swoim koncie. W drugiej odsłonie pojedynku reprezentantka Szwajcarii podniosła poziom swojej gry i pojedynek się wyrównał. Jako pierwsza w ósmym gemie podanie rywalce odebrała Benic, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:3. Aktualna mistrzyni Wimbledonu zdążyła co prawda odrobić stratę i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, ale w nim zdecydowanie lepsza okazała się mikstowa partnerka Rogera Federera.

Szwajcarka dobrze rozpoczęła również decydującą partię i przełamała przeciwniczkę już w trzecim gemie. Jak się później okazało to był decydujący moment meczu, bo Kerber straty nie zdołała już odrobić i po dwóch godzinach gry to Bencic mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Awans do finału wiele dla mnie znaczy, bo walczyłam o niego dzisiaj naprawdę bardzo mocno – przyznała zawodniczka rozstawiona z numerem 3. – Angie gra świetny tenis na trawie. Posyła piłki, które odbijają się bardzo nisko. Próbowałam się skupić na swoim serwisie i returnie. Starałam się grać głęboko, żeby nie mogła atakować, bo to ja chciałam być agresywniejszą stroną.

Finałową rywalką Belindy Bencic będzie Sofia Kenin, która w trzech setach pokonała Anastasiję Sewastową. W niedzielę reprezentantka Stanów Zjednoczonych i Szwajcarka zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.