Bencic niepewna występu na US Open

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Belinda Bencic jest w dobrej formie na nieco ponad miesiąc przed wznowieniem tenisowych rozgrywek. Szwajcarka nie jest jednak pewna czy przystąpi do rywalizacji podczas tegorocznego US Open.

Sezon 2020 zostanie wznowiony na początku sierpnia, więc tenisiści już się przygotowują do ponownych występów na najwyższym poziomie. Wyniki ostatniego turnieju w Bratysławie pokazały, że bardzo dobrze do powrotu przygotowana jest Belinda Bencic. 23-letnia tenisistka wygrała pokazowy turniej w stolicy Słowacji bez straty seta. Jednak jak przyznała, nie wie jeszcze, czy wystąpi podczas US Open. Impreza ze względu na pandemię COVID-19 ma się odbyć z zaostrzonym rygorem sanitarnym.

– Wciąż zastanawiam się, co myśleć o grze w US Open. Dla tenisistów niżej notowanych, którzy długo nie zarabiali, to dobra rzecz móc ponownie rywalizować. Jednak nie da się pokazać tenisa na najwyższym poziomie po spędzeniu 18 godzin w hotelu. Gra w wielkoszlemowej imprezie w takich warunkach jest dla mnie niewyobrażalna. Ważne jest, aby móc oczyścić głowę – skomentowała możliwość występu półfinalistka ostatniej edycji.

Bencic to niejedyna tenisistka, której możemy nie zobaczyć w tym roku na kortach Flushing Meadows. Wcześniej z występów w Stanach Zjednoczonych zrezygnowała na przykład Simona Halep.