Bencic wciąż walczy o Shenzhen

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

W środę poznaliśmy pierwsze ćwierćfinalistki VTB Kremlin Cup. W najlepszej ósemce turnieju zameldowała się Belinda Bencic, która wciąż pozostaje w grze o kończące sezon Mistrzostwa WTA w Shenzhen.

Szwajcarka na zwycięstwo musiała solidnie zapracować. Pojedynek przeciwko Polonie Hercog zdecydowanie nie rozpoczął się po jej myśli i w pierwszym secie zdołała ugrać tylko jednego gema. W drugiej partii turniejowa „trójka” zagrała na zdecydowanie wyższym poziomie. Ani razu nie musiała bronić się przed stratą podania, a sama wykorzystała jednego z ośmiu „breakpointów” i doprowadziła do wyrównania. Decydującą odsłonę meczu lepiej rozpoczęła Słowenka, która odskoczyła na 3:0. Sześć z siedmiu następnych gemów padło jednak łupem Bencic i to ona po prawie dwóch godzinach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Ona ma bardzo niewygodny styl gry dla mnie – przyznała młodsza rodaczka Rogera Federera. – Trudno było mi się do niego zaadaptować, ale jestem zadowolona z tego jak walczyłam. Wszyscy są już zmęczeni w końcówce sezonu, więc najważniejszą rolę odgrywa siła mentalna. Próbuję być na korcie rozluźniona i grać tak jak wcześniej w tym roku.

Ćwierćfinałową rywalka Belindy Bencic będzie Kirsten Flipkens, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 5 Dajanę Jastremską.

O półfinał powalczą również Jekaterinę Aleksandrowa i Karolina Muchova. Rosjanka oddała tylko dwa gemy Annie Kalinskiej, a reprezentantka naszych południowych sąsiadów okazała się lepsza od Donny Vekić.


Wyniki

Druga runda singla

Belinda Bencic (Szwajcaria, 3, WC) – Polona Hercog (Słowenia) 1:6 6:3 6:4

Karolina Muchova (Czechy) – Donna Vekić (Chorwacja, 4) 6:4 6:2

Kirsten Flipkens (Belgia) – Dajana Jastremska (Ukraina, 5) 6:3 3:6 6:3

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 8) – Anna Kalinska (Rosja, WC) 6:1 6:1