Benoit Paire wykluczony z igrzysk olimpijskich!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/fft.fr, foto: AFP

Benoit Paire nie pojedzie na igrzyska olimpijskie. 35. tenisista świata został wykluczony z imprezy w Tokio przez Francuską Federację Tenisową (FFT).

Paire nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych, gdyż przegrywa mecz za meczem. Co więcej, 31-latek robi to celowo, ponieważ nie podoba mu się życie w tzw. bańce, a jego jedynym celem podczas turniejów jest odebranie pieniędzy.

Na igrzyskach olimpijskich nie będzie miał jednak takiej możliwości. Francuska Federacja Tenisowa wykluczyła kontrowersyjnego tenisistę z udziału w tej imprezie. Decyzję argumentowała właśnie nieodpowiednim zachowaniem zawodnika z Awinionu. Przytoczono między innymi jego nieetyczne wypowiedzi, a także przypomniano skandaliczne zachowania, chociażby podczas pojedynku z Francisco Cerundolo na turnieju w Buenos Aires.

– Jego zachowanie, głęboko niewłaściwe od początku roku, podważa wartości tenisa i jest niezgodne z duchem olimpijskim. Obowiązkiem każdego zawodnika i każdego gracza z czołówki jest szanowanie wartości sportu, a także wzorowe zachowanie na korcie, jak i poza nim, zwłaszcza przed młodymi ludźmi z naszego kraju – wyjaśnił prezydent FFT Gilles Moretton.