Berdych powrócił!

/ Michał Krogulec , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Niegdyś czwarty tenisista świata, finalista Wimbledonu, dziś powracający po przerwie spowodowanej kontuzją pleców. Tomas Berdych wygrał pierwszy mecz od 26 lutego. W I rundzie turnieju ATP 250 w Winston-Salem pokonał Włocha Andreasa Seppiego.

Bolączki związane z plecami trapiły Czecha przez ostatnie 14 miesięcy, w tym czasie dotarł do 1/8 finału Australian Open, grał w finale ATP 250 w Doha oraz w półfinale imprezy tej rangi w Montpellier. Ostatnie zwycięstwo odniósł 26 lutego nad Białorusinem Ilją Iwaszką na kortach w Dubaju.

W minioną noc, Berdych wygrał z Andreasem Seppim 6:1, 3:6, 6:3. Po spotkaniu czeski tenisista nie krył radości z triumfu.

– Z powodu miłości do sportu jeszcze raz spróbowałem wrócić, dać sobie szansę na przygotowanie się, rozegranie kilka meczów tutaj i w US Open. Dzisiejsza wygrana prawdopodobnie nie była w najlepszym stylu, ale liczy się zwycięstwo!

Następnym przeciwnikiem finalisty Wimbledonu z 2010 roku, obecnie 101. zawodnika rankingu ATP, będzie Serb Filip Krajinović, zajmujący w światowym notowaniu 51. pozycję.


Wyniki

I runda gry pojedynczej

Tomas Berdych (Czechy, WC) – Andreas Seppi (Włochy)  6:1, 3:6, 6:3