Bergamo. Michalski nie wykorzystał szansy na ćwierćfinał

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki/Pekao Szczecin Open

Daniel Michalski nie zdołał po raz pierwszy w karierze awansować do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour. W trzeciej rundzie w Bergamo młodego Polaka zatrzymał Baptiste Crepatte. Francuz zwyciężył 2:6, 6:4, 6:3.

Dopiero po raz drugi w karierze Daniel Michalski zdołał awansować do trzeciej rundy challengera – poprzednio dokonał tej sztuki w Szczecinie, gdy we wrześniu całkiem dobrze wykorzystał „dziką kartę” od organizatorów. W Bergamo Polak miał realną szansę na awans jeszcze dalej. W trzeciej rundzie jego rywalem był bowiem Baptiste Crepatte, Francuz notowany w rankingu niewiele wyżej od Michalskiego, w czwartej setce.

Na dodatek nasz tenisista świetnie rozpoczął to spotkanie. Już w gemie otwarcia uzyskał przełamanie, a w końcówce seta dołożył jeszcze jedno, wygrywając 6:2. Druga partia także rozpoczęła się dla Michalskiego najlepiej, jak było to możliwe – Polak znów zaczął od przełamania Crepatte’a i wyszedł na prowadzenie 2:0.

Niestety, od stanu 3:1 w grze Michalskiego coś się zacięło. Francuz wygrał cztery gemy z rzędu i choć nasz reprezentant odpowiedział przełamaniem, to po chwili znów stracił serwis i przegrał w efekcie 4:6. W trzecim secie to Crepatte od razu przełamał Polaka. Od stanu 3:0 kontrolował przebieg pojedynku, nie dając Michalskiemu ani jednej szansy na odrobienie strat. W efekcie to Francuz wygrał cały mecz – 2:6, 6:4, 6:3.

Trzecia runda w Bergamo da Michalskiemu awans w okolice 420. miejsca w rankingu ATP. W poniedziałek Polak na pewno zajmował będzie najwyższą pozycję w karierze.