Berlin. Iga Świątek nie zagra w stolicy Niemiec

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek była zgłoszona do turnieju w Berlinie. Polka nie wystąpi jednak w pierwszych zawodach głównego cyklu w stolicy Niemiec od 2008 roku i pierwszych w ogóle na trawie. Po ciężkim Roland Garros Polka postanowiła dać sobie więcej czasu na odpoczynek.

Już w poniedziałek w Berlinie rozpocznie się turniej bett1open. Mieliśmy w nim oglądać Igę Świątek, lecz nasza najlepsza tenisistka postanowiła się jednak wycofać z tego turnieju. Po intensywnym sezonie na kortach ziemnych, ćwierćfinale Roland Garros w singlu i udanym turnieju debla, w którym wciąż ma szanse na tytuł, Polka zdecydowała się przeznaczyć najbliższy tydzień na odpoczynek.

Turniej w Berlinie jest imprezą rangi Premier 500 i będzie to pierwsza edycja tych zawodów. WTA Tour powraca do stolicy Niemiec po 13 latach, jednak po raz pierwszy rywalizacja tam odbędzie się na kortach trawiastych. Wcześniej, od 1979 roku (i za wyjątkiem 1980 kiedy turniej się nie odbył), rywalizowano tam na mączce. Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek 14 czerwca, a zakończy w niedzielę 20 czerwca.