Berlin. Jessica Pegula dokonała niemal niemożliwego i sięgnęła po tytuł mistrzowski

Jessica Pegula pokonała Annę Kalinską w finale turnieju WTA 500 w Berlinie i sięgnęła po piąty tytuł mistrzowski w karierze. Jest to pierwsze zwycięstwo Amerykanki na innej nawierzchni niż korty twarde.

Podczas kobiecej imprezy za naszą zachodnią granicą opady deszczu nie dawały za wygraną niemal przez cały tydzień. Niekorzystna pogoda sprawiła, również spotkanie półfinałowe między Jessicą Pegulą oraz Coco Gauff zostało przerwane, w końcówce drugiego seta. Panie były zmuszone wyjść ponownie na kort dzień później i wyłonić tą, która zmierzy się w meczu o tytuł przeciwko Anny Kalińskiej.

Jednak wznowienie spotkania między zawodniczka zza Oceanu nie potrwało zbyt długo. Turniejowa „czwórka” wygrała cztery z pięciu rozegranych akcji i zameldowała się w meczu finałowym, który rozegrano po krótkim odpoczynku. W nim nie brakowało emocji.

W partii otwarcia sześć z pierwszych dwunastu gemów padło łupem tenisistek odbierających podanie. Każda z pań po trzy razy wygrała gema serwisowego rywalki i losy tej części meczu rozstrzygnął tie-break. W nim Kalinska nie przegrała ani jednej akcji i była krok bliżej końcowego triumfu. Drugiego seta Pegula rozpoczęła od przełamania. Co prawda moskwianka odrobiła stratę, aby po chwili ponownie pozwolić rywalce wypracować przewagę, której już nie oddała i doprowadziła do decydującej odsłony.

W tej zawodniczka z Europy prowadziła już 4:1. Jednak Anna Kalińska nie wykorzystała pięciu piłek meczowych i doszło do drugiego w tym spotkaniu tie-breaka. W nim od stanu 3-3 Pegula nie przegrała już żadnej akcji i mogła świętować piąty tytuł mistrzowski.